بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه

  • تاریخ انتشار
  • 08 خرداد 1400

مسئولان مدارس، مهدکودک ها و زمین های بازی با مشکلات و چالش های بسیاری برای تهیه کردن سطحی که برای تردد و بازی و فعالیت بچه ها مناسب باشند، رو به رو هستند.

قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه

قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه
 

 

در بیشتر مواقع این سطح با چمن طبیعی پوشانده می شود که در اثر رفت و آمد بسیار زیاد، تبدیل به گل ولای شده و الیاف آن از بین می رود. از این رو یک جایگزین بادوام نیاز است تا در تمام روزهای شلوغ و پر ازدحام مدرسه و مهدکودک همیشه بدون تغییر بماند.
شاید برخی دیگر سطوح بتنی و سیمانی را ترجیح بدهند که مطمئنا سطح ایمنی برای دویدن و راه رفتن و بازی کردن کودکان مهیا نمی کند.


راه حل چیست؟
چمن مصنوعی کاملا می تواند این مکان های حساس و مهم را با تغییرات مثبت بسیاری همراه کند و بسیاری از مشکلات را از سر راه بردارد: به بچه ها کمک می کند تا در هوای آزاد و در کنار دوستان خود، از بازی ها و سرگرمی های خود لذت ببرند، فارغ از این که آب و هوا چگونه است، این در حالی است که سطح سفت و سختی مانند بتن و سیمان وجود ندارد تا سلامتی آن ها را تهدید کند.

 

شرکت آسیاچمن به عنوان اولین و بهترین کارخانه چمن مصنوعی در ایران و خاورمیانه، نوع مخصوصی از چمن های مخصوص مدارس و مهدکودک ها را تولید و روانه بازار می کند که جای هیچ شک و شبهه ای را باقی نمی گذارد. این چمن ها علاوه بر سطح کیفی بالا، دوام بسیار خوبی نیز دارند و می توانند در بسیاری از شرایط سخت هم چنان سرسبزی و نشاط را برای بچه ها به ارمغان بیاورند.


 


آیا قیمت چمن مصنوعی برای مدارس، واقعا ارزشش را دارد؟
زمانی که درباره این سطح جایگزین تحقیق می کنید، متوجه می شوید که هزینه ابتدایی آن شاید اندکی بالا به نظر برسد و شاید به همین دلیل پا پس می کشید، اما بدانید که این محصول ویژگی های خارق العاده ای دارد که بسیاری از هزینه ها را در سایر بخش ها کاهش می دهد.
وقتی از این دید به چمن مصنوعی نگاه کنید، متوجه می شوید که نه تنها قیمت به صرفه ای دارد، بلکه می تواند گزینه معقول و اقتصادی در نظر گرفته شود.

در ادامه به چند دلیل بسیار مهم برای ارزشمند بودن چمن مصنوعی در حیاط مدارس و مهدکودک ها می پردازیم:

1.خداحافظ کثیفی و گل و لای
در زمین های بازی شامل چمن طبیعی، دیدن بخش های خالی از چمن و گلی شدن محیط پیرامون تجهیزات بازی و یا قسمت های ورزشی به دلیل استفاده بیش از اندازه، خیلی دور از انتظار نیست.

شاید نمای ظاهری این بخش ها زننده و ناخوشایند باشد، اما از همه مهم تر امکان جراحت و آسیب های بدنی را برای کودکان به همراه دارد. زمانی که زمین و خاک خیس و مرطوب باشد، ریسک افتادن و یا لیز خوردن هنگام بالا رفتن از این تجهیزات بازی افزایش می یابد و هم چنین کفش ها و لباس های بچه ها گلی و آلوده می شود.
همه این ها به معنی خرج کرد  بیشتر مسئولان مدارس برای تمیز کردن و از بین بردن گل و لای حیاط مدرسه و حتی تمیز کردن سالن های داخلی مدارس می باشد.
قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه را با هزینه های تمیز کردن و نگهداری از چمن ها مقایسه کنید، سپس خود متوجه می شوید که چرا باید به آن به عنوان یک سرمایه گذاری ارزشمند نگاه کنید.

 

 

 

2. کاهش آلرژی کودکان
این روزها چمن مصنوعی در مدارس بسیار رایج تر شده است و دلیل آن هم دوام بالا و تمیز و مرتب بودن سطح چمن در تمام سال به همراه آسودگی خیال و رفاهی است که برای افرادی که از آلرژی رنج می برند مهیا می کند، مخصوصا افرادی که به تب یونجه و یا آسم مبتلا هستند.
یکی از عوامل بروز و شدت گرفتن این گونه عارضه ها، گرده های ناشی از چمن های طبیعی می باشد. فعال شدن تب یونجه و آسم و سایر آلرژی کودکان و به دنبال آن آبریزش بینی و عطسه های مداوم، تمرکز آن ها در مدرسه را کاهش می دهد و قدرت انجام تکالیف مدرسه و توانایی یادگیری را از آن ها می گیرد.
گرده های علف مخصوصا هنگامی که چمن ها توسط دستگاه چمن زن بریده می شوند، بیشتر در هوا پخش می شوند و شرایط را از پیش بدتر می نمایند.
همه این مشکلات به دست چمن مصنوعی رفع می شود. کافی است با بررسی نوع و قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه، بهترین انتخاب را داشته باشید (از نظر ارتفاع پایل، تراکم و غیره)،  سپس مشاهده کنید که دیگر هیچ دردسر برای سلامتی بچه ها مخصوص افراد مبتلا به آلرژی وجود ندارد و بچه ها در هر فصل از سال می توانند با خیال راحت در کنار دوستان خود بازی کنند و لذت ببرند.


3. هزینه های نگه داری کمتر و به صرفه تر
یکی از رایج ترین دلایل نصب چمن مصنوعی به کاهش هزینه های نگهداری از آن باز می گردد.
مدارس و مهدکودک ها معمولا بخش قابل توجهی از بودجه خود را صرف  نگهداری از تجهیزات خارجی در حیاط می کنند و کارکنان مشخصی را برای نظافت و نگهداری از آن استخدام می نمایند. حتی گاهی از تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه کمک می گیرند.

اگر همه این هزینه ها را در طول سال روی هم بگذارید، می بینید که به رقم قابل توجهی می رسید.
همان طور که در بالا گفتیم زمانی که هزینه های هنگفت را با قیمت چمن مصنوعی برای مدارس مقایسه می کنید، مشاهده می کنید که دیگر نیاز ندارید تا پول و بودجه ای برای کودهای شیمیایی، سموم دفع آفات، بریدن و هرس کردن چمن ها، از بین بردن علف های هرز و غیره بپردازید و این یعنی همه چیز به نفع مسئولان مدارس برای مدیریت بودجه ای که در اختیار دارند، می باشد.

 

 

 

4. سطح امن تر و نرم و لطیف تر برای مدرسه
یکی از مهم ترین نگرانی ها و دغدغه های هر مدرسه و مهدکودکی، امنیت و سلامت جسمی کودکان است. در واقع مدیران مدارس، مسئول سلامت جان بچه ها در برابر والدینشان هستند.
ثابت شده است که چمن مصنوعی می تواند در برابر تردد بالا و بازی های پر تنش و طولانی مدت دانش آموزان در هر دو شیفت صبح و عصر مدارس مقاومت بالایی داشته باشد. در واقع مواد به کار رفته در این چمن ها و تکنولوژی و فناوری جدید و مدرنی که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار گرفته است، شاید قیمت چمن مصنوعی برای مدارس را بالا ببرد اما امنیت و محافظتی که از جان کودکان به عمل می آورد، واقعا بیش از جنبه های مالی ارزش دارد.

نکته مهم:
برای اطمینان از ایجاد سطح ایمن برا ی کودکان، از تیم متخصص نصب بخواهید تا همه چیز را طبق اصول پیش ببرند و آن را مطابق با استانداردهای روز دنیا نصب کنند. در بیشتر مواقع در این پروسه نصب، از مواد اینفیل یا مواد پرکننده مناسب در چمن مصنوعی مدارس به کار می برند تا ریسک جراحت و آسیب به جان کودکان را به حداقل برسانند.

هم چنین توصیه می شود در مدارس و مهدکودک هایی که کودکان و بچه ها از صبح تا عصر روی چمن ها بازی و فعالیت می کنند، از لایه فوم محافظ استفاده شود که علاوه بر القای حس نرمی و لطافت بیشتر، آرامش و رفاه بیشتر را نیز فراهم می نماید.

 

5. محیط خشک و بی روح مدرسه را نشاط می بخشد
چمن مصنوعی یک از بهترین راه حل ها برای با نشاط کردن محیط های اداری و آموزشی هم چون مدارس می باشد و در کنار بوته ها و درخت های حیاط می تواند محیط گرم و صمیمی را به وجود بیاورد.
چمن مصنوعی مخصوصا روش محبوبی برای مدارس شهری است که دسترسی به فضای سبز ندارند و از طرف دیگر شرایط و موقعیت مکانی شان برای رشد چمن ها مناسب نیست.
هر چه ظاهر ساختمان و مخصوصا حیاط مدرسه زیبا و دلچسب باشد، کودکان و بچه ها بیشتر به محیط مدرسه علاقه مند می شوند و همین موضوع روی روند یادگیری و آموزششان تاثیر بسزایی می گذارد.
  قیمت چمن مصنوعی برای مدارس  مهم نیست  اگر شما می توانید  چمن مناسبی را بیابید که تنوع رنگی بسیار زیبایی نیز دارد، صورتی، قرمز، آبی، بنفش و غیره.  برای هیجان انگیزتر کردن محیط مدرسه و جذاب کردن حیاط آن می توانید از چمن ها در رنگ های مختلفی به کار ببرید تا هم روند یادگیری دانش آموزان بهبود یابد و هم جو صمیمی و بانشاطی در مدرسه در جریان باشد که بی شک روی تمام بچه ها و پرسنل و کارکنان تاثیر مثبتی می گذارد.


حرف آخر
ما درک می کنیم که مدارس از یک سری سیاست ها و قوانین حفظ محیط زیست نیز پیروی می کنند، باید بگوییم با انتخاب یک چمن مصنوعی مرغوب و اعتماد به یک تولیدکننده معتبر، می توانید مطمئن باشید که هیچ گونه زباله پلاستیکی به محیط زیست اضافه نمی شود و در بیشتر مواقع این چمن های مصنوعی از مواد 100 درصد بازیافت شده ساخته می شوند، این در حالی است که ذره ای از عملکرد و کارایی آن ها کم نمی شود.
پس اجازه دهید چمن مصنوعی با تمام ویژگی های مثبت خود بتواند علاوه بر محافظت از سلامت جسمی دانش آموزان، سلامت روح و روان و ذهن آن ها را نیز برای یادگیری و آموزش بهتر و موثرتر مهیا و آماده کند.

 

نظرات شما